İnternational Chain Barter

İnternational Chain Barter logosu.

2009 yılında, Türkiye’de kurulan ilk dış kaynaklı, uluslararası bir barter şirketi olduklarını ifade eden International Chain Barter A.Ş. Türkiye’deki klasik Barter şirketleri anlayışına  yeni bir anlayış getirerek, ihtiyaç duyulan bu pazara, farklı bir yüz ve misyon ile girdiklerini açıkladı.

Chain Barter, oluşturmuş olduğu profesyonel kadrosu ile kısa zamanda sektörünün önder kuruluşu olacağına inandığını ifade ederek web sitesinde firmaları hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Kardeş şirket olan , Fisyon Trade GmbH’nin önemli destekleri ve yurtdışı bağlantıları sayesinde, International Chain Barter A.Ş, üye firmaların taleplerini reel fiyat politikasına bağlı olarak karşılayabilecektir.

Uluslararası ilişkileri ve şubeleri ile Türkiye’de bir ilk olan şirketimiz, yabancı sermaye ve ortaklık yapısıyla siz değerli firmalara hizmet vermekten onur duyacaktır.”

Frankfurt merkezli, Fisyon Trade GmbH özgün iş modeli ile müşterilerine ithalat ve ihracatları için paket çözüm; satın alma ihtiyaçları için ise finansal kaynak yönetimi sağlamakta olan uluslararası bir ticaret finans şirketidir. Aktiviteleri Çin, Türkiye, AB ülkeleri ve Orta Doğu’da yoğunlaşmaktadır.