Global Barter

Global Barter logosu.

Globalleşme sürecinde barter sistemlerinin ekonomiye çözümler önerdiğine dikkat çeken Global Barter firması hakkında yaptıkları faaliyetleri şöyle sıralamaktadır:

“Dünyada özellikle gelişmiş ülkelerde, çeşitli şekillerde 40 yıldır kullanılan barter sistemleri, ülkemizde fiili olarak 1992 yılından beri faaliyet göstermektedir. Bugün çeşitli ülkelerde 600 binden fazla kuruluş, barter ticareti yapıyor. The Business Trend Analysts’in yaptığı araştırmalarda dünya ticaretinin % 45’inin barter sistemi ile yapıldığı tespit edilmiştir. Yıllık barter işlem hacmi ise 450 milyar dolardır.

Artık ciddi bir endüstri halini alan barter sektöründe yapılanmasını tamamlamış, turizm, medya, emlak, inşaat, sanayi, mamülleri gibi birçok konuda hizmet veren, toptan ve perakende olarak da ayrı hizmetler veren barter kurumları oluştu.

Tüm bu düşünce ve gelişmeleri yakından takip eden yönetici takımımız Global Barter A.Ş.’ yi kurarak, üyelerine aşağıdaki avantajları sağlamayı kendine amaç edinmiştir.

  • Üyelerine ek pazarlama ve satış sağlayarak cirolarını arttırmak
  • Reklam, pazarlama, tanıtım gibi giderlerin azaltılması nedeniyle maliyetlerin düşürülmesi, karlılığın arttırılması
  • Stokların eritilmesi nedeniyle stok maliyetlerinin düşürülmesi
  • Atıl kapasitenin harekete geçirilmesi -Güvenli ve hızlı tahsilat kolaylığı sağlanması
    12 aya varan mal ve hizmet kredisi kullanma avantajı sağlanması
  • Alacak değerlerinin döviz bazında tutulması nedeni ile değer kaybetmesinin engellenmesi

İşte tüm bu hassas dengelerin sağlanmasında barter işlemlerini sisteme oturtan Global Barter A.Ş.’ye büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluğun bilincinde olan şirketimiz, piyasanın ihtiyaç duyduğu güveni vermek ve bu yönde çalışmalar yapmak üzere yola çıkmıştır.”