HB Barter

HB Barter Logosu.

Ticaretin riskleri, kazançları ve kayıpları; finans sektörünün sorunları ve çözümleri; barter sektörünün ise zorlukları ve güzellikleriyle yoğrulmuş deneyimli ve girişimci yöneticileri tarafından 2012’nin Şubat ayında kurulan HB Barter, kısaca kendirlerini şöyle tanımlamaktadır;

“İstanbul Anadolu Yakası’nda konumlanmış, konusunda uzmanlaşmış, İstanbul ile kısıtlı kalmayıp Türkiye genelindeki tüm üyelerine hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı amaç edinmiş, sadece Barter ticareti yapmayan, aynı zamanda “Vadeli Gayrimenkul Satışı, Borç Yapılandırması, Proje Finansmanı, Kredi Hizmeti, Toplu Araç ve Gayrimenkul Alım Satımı” gibi özel projeler de üreten bir şirkettir.”

HB Barter Ailesi olarak işlerini gerçekten severek yaptıklarını ve bunu başarılarının anahtarı olarak gördüklerini vurgulayarak şöyle devam ediyorlar:

“Yaptığımız işlerde daha iyi olmak için sürekli araştırıyoruz ve belki de başka hiçbir barter şirketinin yapmadığı kadar çok finans, arbitraj, borç yapılandırma ve alternatif ödeme sistemleri gibi konularda araştırmalar yapıyoruz. Bu alanlarda yeni olan ne varsa keşfedip onları takip etmeye ve bunları üyelerimiz için kullanılabilir materyaller olacak şekilde uyarlamaya çalışıyoruz.

Başarmaya çalıştığımız işlerin ve projelerin tahmin edilenin üzerinde zor işler olduğunu biliyoruz. İrili ufaklı birçok üyemizin önemli projelerini aynı anda yürütürken sayısız sorunlarla karşılaşıyoruz. Ancak üyelerimizin bizlerden beklediği üzere onların her işlemde maksimum kazancı elde edebilmeleri için bu sorunların neden çözülemeyeceğine dair bahaneler aramıyor, aksine bu sorunların nasıl çözüleceğine odaklanıyor ve başarılı çözümler üretiyoruz.

Elbette HB Barter’ı farklı kılan tüm özellikler bunlarla sınırlı değil. Bizi daha yakından tanıdığınızda ve bizimle iş yaptığınızda neden “farklı” olduğumuzu çok daha iyi anlayabilirsiniz.”