Fon Barter

Fon Barter görseli.

10 yılla’a aşkın yurtiçi ve yurtdışı üst düzey yöneticilik deneyimine sahip olan ve Türkiyenin önde gelen Barter firmalarında da uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapmış bir ekip ile Emlak ve Gayrimenkul Sektöründe 15 yılla aşkın tecrübeye sahip bir ekibin biraraya gerek oluşturduklarına dikkat çeken Fon Barter, daha ileriyi hedefledikleri amaçlarını şöyle açıkladı:

“Bu deneyim ve birimkimlerini müşterilerine dürüst ve kurumsal bir hizmet kalitesiyle ile sunmak üzere “Birlikte Daha İleriye …” anlayışı ile yola çıkmıştır.”

Fon Barter barter faaliyetlerini şöyle açıkladı:

“Terim olarak Barter Takas anlamına gelir. Ancak barter ticaret sistemi bilinen birebir karşılıklı takas işlemlerinden farklı gelişmiş bir sistemdir. Satın alınan mal ve hizmetin bedelinin üretilen mal ve hizmet ile ödendiği bir finans ve ticaret sistemidir. Barter Sistemi, firmaların bir araya gelerek oluşturduğu bir pazardır ve Barter Pazarı’nı oluşturan firmaların arzları ve talepleri ile işler. Barter Sistemi ile çalışan bir firma, Barter Ortak Pazarı’ndan satın aldığı malların ve hizmetlerin bedelini, ürettiği veya ticaretini yaptığı ürünleri Barter Ortak Pazarı’nda satarak öder. Barter Pazarı’na ürün satan firma, bedelini, Barter Pazarı’nda satışa sunulmuş mallar ve hizmetler listesinden dilediğini satın alarak tahsil eder. Barter firmaları arz ve/veya taleplerini Barter Ortak Pazarı’na sunar.”